Yozgat Bozok Üniversitesi 2023-2024 Güz Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora İlanı

Akademik İlanlar

Yozgat Bozok Üniversitesi 2023-2024 Güz döneminde lisansüstü programlara öğrenci alacaktır.

Paylaş


-Başvuru ve Kesin Kayıt Tarihleri için TIKLAYINIZ

-T.C. vatandaşı ve yabancı uyruklu adaylar için öğrenci kontenjanları, başvuru ve kabul koşulları için TIKLAYINIZ 

-Yatay Geçiş öğrenci kontenjanları, başvuru ve kabul koşulları için TIKLAYINIZ

-Ön Başvuru, 17 Temmuz 2023 tarihinde başlayıp 21 Temmuz 2023 tarihinde saat 16:30'da sona erecektir. Ön başvuru için TIKLAYINIZ

-YÖK'ün not dönüşüm tablosu için TIKLAYINIZ

-Başvuruların onay veya red durumları, başvuru ekranından ve e posta adresinden edilebilir. Adayların başvuru süresince onay durumunu kontrol etmesi ve düzenlenebilir bir red sebebi olması halinde başvurunun güncellenmesi gerekmekte olup tüm sorumluluk aday öğrenciye aittir.

BAŞVURU YAPARKEN DİKKAT !

Adayların kullanıcı adı ve şifrelerini belirledikten sonra “Yeni Başvuru” kısmından başvurularını yapacaklardır. Birden fazla programa başvuru yapmak isteyen aday öğrenciler, sistemde ilk başvuruyu tamamladıktan sonra “Yeni Başvuru” butonundan farklı programlara da başvurularını yapabilirler.

AÇIKLAMALAR

-Önkayıt başvuru formu doldurulurken; adayların dikkat etmesi gereken hususlar; öncelikle mozilla firefox'un son sürümü veya google chrome kullanarak doldurulması gereken zorunlu alanlar doldurmalı, tüm bilgiler doldurulduktan sonra fotograf yüklenmeli(yüklenecek fotograf vesikalık fotograf boyutunda ve jpg formatında olmalıdır.), doldurulması zorunlu olmayan alanlar "#" işareti ile gösterilmiş ve bu alanların doldurulması zorunlu değildir.

-Transkriptlerinde sadece 100’lük sisteme göre not ortalaması bulunan adaylar bu notlarını; sadece 4’lük sistemde not ortalaması bulunan adaylar YÖK dönüşüm tablosunu kullanarak 100’lük sisteme dönüştürdükleri notlarını; hem 100’lük hem de 4’lük sisteme göre not ortalaması bulunan adaylar ise, transkriptlerinde bulunan 4’lük sistemdeki notlarının YÖK dönüşüm tablosu kullanılarak 100’lük sisteme dönüştürülmüş halini kullanacaklardır.

-Elektronik ortamda istenilen bilgilerde ve kayıt esnasında istenilen belgelerde yanlış beyanda bulunanlar, tahrifat yapanlar ile ilanda belirtilen şartları taşımayanlar başarılı olsalar dahi kayıtları yapılmayacak olup, bu şekilde aday kaydı veya kesin kaydı yapılmış olan öğrencilerin de kaydı silinecektir.

-Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez. Bu nedenle enstitümüzde kesin kayıt hakkı kazanan aday öğrenciler; başka bir yerde tezsiz yüksek lisans programları hariç, lisansüstü programa kayıtlı olmaları halinde; kayıtları enstitümüz tarafından gerçekleştirilmeyecek olup, bu şekilde aday kaydı veya kesin kaydı yapılmış olan öğrencilerin de kayıtları silinecektir.

İlgili:


Yüksek Lisans - Doktora İlanlarını Kaçırmamak İçin
Akademik kadro ilanları uygulamasını indir, ilanlardan anında haberdar ol!

  • Akademik Kadro İlanları
  • Burs İlanları
  • Açık Arşiv Siteleri
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL

ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/MuratCenkAkademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.

Daha yeni Daha eski